Kā iegūt skaistu un veselīgu iedegumu?

Kā samazināt sauļošanās kaitīgo ietekmi un iegūt veselīgu ādas toni pēc iespējas atrāk? 

Iegūt kaut nedaudz iesauļotu un veselīgu ādas toni ir ļoti dabiska vēlēšanās. Protams, arī vēlme izdarīt to pēc iespējas ātrāk ir ne tikai saprotama, bet arī piepildāma. Vislabākais risinājums vienmērīga iedeguma veidošanai būs vairāku lietu apvienojums.

Ultravioletais starojums rosina melanīna izdalīšanos un mūsu iedeguma veidošanos, savukārt skābeklis un paātrināta asinsrite veicina melanīna ātrāku izstrādāšanos. Tā, piemēram, fiziskās aktivitātes pludmalē aktīvi  padarīs iesauļošanās ievērojami ātrāku. Šī likumsakarība darbojas arī, ja iesauļoties gribēsim ar solārija palīdzību, tikai šajā gadījumā būtu ieteicams pirms solārija apmeklēt aerobikas nodarbību. Taču, ir iespēja fiziskās aktivitātes aizstāt ar kriosaunu.

Kriosaunas 2-3 minūšu procedūra ķermeni iedeāli sagatavo ultavioleto staru ietekmei un samazina ultravioletā starojuma kaitīgo iedarbību. Aukstuma iedarbība uz visu ķermeņa virskārtu izsauc ķermeņa tūlītēju reakciju uz nezināmu aukstuma avotu, aktivizējas imūnsistēmas darbība, vielmaiņa un katras ķermeņa šūnas bagātināšana ar skabekli. Ja iespējami drīz pēc kriosaunas ultravioleto staru ietekme izsauc imūnsistēmas aktivizāciju un melanīns veidojas līdz pat 2-3 reizēm vairāk. Ņemot vērā, ka pēc krioprocedūras ķermenī norit paātrināta asinsrite, līdz ar to arī vielmaiņa un šūnu bagātināšana ar skābekli, sauļošanās laikā ādas virskārta spēj veiksmīgāk cīnīties pret izžūšanu un ādas novecošanos procesiem. Apvienojot kriosaunu ar sauļošanos, vēlamais rezultāts tiks panākts ātrāk un mazāk nodarot kaitējumu ādai.

Iedegums noteikti veidosies ievērojami ātrāk, ja pavasarī ne tikai sauļosies, bet arī papildus palutināsi ķermeni ar beta karotīna vitamīniem. Beta karotīnu vari lietot arī tablešu formā, tomēr varbūt vērts padomāt par kāda no šo beta karotīnu saturošo produktu iekļaušanu savā ēdienkartē: īpaši daudz tā ir burkānos, spinātos, salātos, tomātos, sarkanajos piparos, brokoļos, ķirbjos, greipfrūtos, plūmēs, persikos, melonēs, aprikozēs, hurmā, ērkšķogās, mellenēs, upenēs.

Savukārt gadījumos, kad pēc saules vai solārija ādu ir sanācis apdedzināt, kriosauna būs kā pirmā palīdzība ādas atjaunošanās procesiem, sarkanā ādas toņa un jutīguma samazināšanai. Sajūta pēc kriosaunas būs viegla un atvēsinoša.

Sauļojieties saprātīgos daudzumos un veselīgi!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s