Ar kriosaunu cīņā pret nogurumu un depresiju.

Kā pārvarēt nogurumu, nomāktību un izvairīties no gripas?

Laika apstākļi, darba apjoms un nepārtrauktā steiga ikdienā padara mūsu ķermeni neaizsargātāku un samazina dabiskās spējas pretoties apkārtējās vides mikrobiem. Fiziskās labsajūtas pasliktināšanās padara mūs hroniski nogurušus, nomāktus, jūtīgus pret cilvēkiem un apkārtējo vidi. Ko šajā laikā darīt, lai mūsu ķermenis iegūtu nepieciešamo pozitīvo stimulu? Ir daudz veidu kā justis labāk – ar vitamīniem bagātināts uzturs, kvalitatīvs miegs, pozitīva domāšana un nedaudz saules vai pirts apmeklējums. Taču izrādās pozitīvu ietekmi uz ķermeni var iegūt arī ar ekstremāla aukstuma palīdzību. Krioterapijas iedarbība un efektivitāte ir zinātniski un praktiski pierādīta un tiek izmantota tādās valstīs, kā Japānā, Krievijā, Vācijā, Baltkrievijā, u.c.

Pateicoties kriosaunai organisms iegūst īslaicīgu, pozitīvu impulsu, kas liek iedarbināt visa organisma aizsargfunkcijas, tādējādi paātrinot asinsriti un līdz ar to arī veicinot vielmaiņu un tauku šūnu šķelšanos, katrai ķermeņa šūnai pastiprināti piegādājot vairāk skābekļa. Rezultāts, kas jūtams pēc kriosaunas ir pozitīvas enerģijas pieplūdums. Savukārt gadījumos, kad ir bijusi saspringta diena un jūtams spēku izsīkums, šīs procedūras nomierinās un nodrošinās kvalitatīvu miegu.

Līga Jaceviča Veselības centra 4 Estētiskās dermataloģijas un ķirurģijas klīnikas dermataloģe ir izmēģinājusi kriosaunu: „Par kriosaunu biju dzirdējusi vairākkārt iepriekš, nolēmu arī izmēģint. Es kā dermatoaloģe pievēršu uzmanību ādai, pēc kriosaunas ievēroju, ka āda kļuva gludāka, varētu teikt arī tvirtāka, atjaunojās mitruma daudzums. Stress un laika apstākļi ietekmē ne vien mūsu kopējo emocionālo stāvokli un pašsajūtu, bet arī ādu.  Ar slāpekļa palīdzību iespējams lokāli ietekmēt ādu un rosināt to atjaunoties, kas īpaši nepieciešams ādas slimību gadījumos. Kriosaunas procedūras noteikti ieteiktu ne tikai estētiskajam skaistumam, bet arī fiziskās pašsajūtas uzlabošanai.”

Kriosaunā procedūra ir 2 līdz 3 minūtes gara un sniedz možumu un enerģiju vairāku stundu garumā. Tā ir sausā procedūra, tās laikā atrodoties kriokabīnē, visu ķermeni apņem sausi slāpekļa tvaiki, kas veido temperatūru -150 līdz -160 grādus, reāli ķermenis neizjūt šādu aukstumu – ir izjūta, ka esi izskrējis laukā bez virsdrēbēm kādā skaistā ziemās dienā, termometra stabiņam rādot -15. Procedūras laikā aukstumu uztver tikai ādas virskārta līdz ar to procedūra ir droša.

Kriosauna dabīgā veidā, iedodot impulsu organisma saglabāšanās un atjaunošanās procesu iedarbināšanai, kā rezultātā:
– tiek paaugstināts organisma vispārējais tonuss, uzlabots ādas stāvoklis;
– likvidēts depresīvs garastāvoklis, stress, hronisks nogurums;
– atjaunotas organisma novājinātās funkcijas un stiprināta imunitāte;
– samazināts alerģisks ādas stāvoklis ādas slimību gadījumā;
– samazinātas un remdētas sāpes ķermenī;
– ārstu uzraudzībā kriosauna izmantojama arī kā terapeitisks procedūru līdzeklis dažādu slimību ārstēšanai.
– kā arī sniedz pozitīvu ietekemi uz organismu vairākos citos gadījumos;

Ieteicamo krioprocedūru skaits ir atkarīgs no katra personīgā vēlamā rezultāta, viena krioprocedūra sniedz tūlītēju pašsajūtas uzlabošanas un enerģijas pieplūdumu, kā arī sāpju samazināšanu. Savukārt imunitātes stiprināšanai, ķermeņa formas korekcijai, ādas slimību ārstēšanai, rehabilitācijai pēc traumu iegūšanas un citos gadījumos, nepieciešams apmeklēt krioterapijas kursu, kas sākas no  10 reizēm, tāpat pēc procedūras iesakām pievienot papildus fizisko slodzi un elpot filtrētu gaisu ar bagātinātu skābekli.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s